Her er troppen som skal spille for Tyskland i hockey-VM 2021 i Latvia. Laget starter VM med kamp mot Italia fredag ​​21. mai og runder av gruppespillet mot Latvia tirsdag 1. juni 2021. Tyskland spiller i gruppe B og skal spille sine kamper i gruppespillet på Arena Riga i Riga.

Her er Tysklands komplette VM-spilleplan:
Fredag 21. mai kl. 16:15 Tyskland – Italia
Lørdag 22. mai kl. 12:15 Norge – Tyskland
Mandag 24. mai kl. 20:15 Tyskland – Canada
Onsdag 26. mai kl. 16:15 Kasakhstan – Tyskland
Lørdag 29. mai kl. 20:15 Tyskland – Finland
Mandag 31. mai kl. 16:15 USA – Tyskland
Tirsdag 1. juni kl. 20:15 Tyskland – Latvia

Den tyske troppen ledes av landslagstreneren Toni Söderholm og laget har opp gjennom årene tatt hjem 2 sølv og 2 bronse i VM-sammenheng. Den siste medaljen ble vunnet i 1953 da de tok sølv i finalen mot Sverige.

Tysklands flagga Tysklands tropp i VM 2021

Målvakter
Felix Brückmann, Adler Mannheim
Mathias Niederberger, Eisbären Berlin
Niklas Treutle, Nürnberg

Backer
Dominik Bitter, Wolfsburg
Marcel Brandt, Straubing
Leon Gawanke, Manitoba
Korbinian Holzer, Jekaterinburg
Jonas Müller, Eisbären Berlin
Moritz Müller, Kölner
Marco Nowak, Düsseldorfer
Moritz Seider, Rögle BK
Fabio Wagner, Ingolstadt

Løpere
Lean Bergmann, San Jose Sharks
Andreas Eder, Straubing
Markus Eisenschmid, Adler Mannheim
Daniel Fishbuch, Düsseldorfer
Maximillian Kastner, Red Bull München
Nicolas Krämmer, Adler Mannheim
Tom Kühnhackl, Bridgeport
Stefan Loibl, Adler Mannheim
Marcel Noebels, Eisbären Berlin
John Peterka, Red Bull München
Leonhard Pföderl, Eisbären Berlin
Matthias Plachta, Adler Mannheim
Lukas Reichel, Eisbären Berlin
Tobias Reider, Buffalo Sabres
Frederik Tiffels, Kölner Haie

🏆 Har Tyskland vunnet hockey VM?

Nei, det tyske landslaget har aldri klart å vinne verdensmesterskapet.

Tysklands tidigere VM-tropper

Her lister vi opp lagoppstillingen som representerte Tyskland ved tidligere verdensmesterskap i ishockey.

Hockey VM 2019

Målvakter: Philipp Grubauer, Niklas Treutle og Mathias Niederberger

Backer: Denis Reul, Korbinian Holzer, Marco Nowak, Stefan Loibl, Benedikt Schoppet, Moritz Seider, Yannic Seidenberg, Jonas Müller, Mars Michaelis og Moritz Müller

Løpere: Matthias Plachta, Frank Mauer, Leon Draisaitl, Yasin Ehliz, Gerrit Fauser, Patrick Hager, Lean Bergmann, Markus Eisenschmid, Dominik Kahun, Leonhard Pfoderl, Marcel Noebels og Frederik Tiffels